Payitaht Abdülhamid Dizisi Halil Halid Yüzüğü

Ürün Kodu : T7289
Payitaht Abdülhamid Dizisi Halil Halid Yüzüğü
Fiyat
:
3.846,00 TL
Seçiniz
:
Yüzük Ölçüsü
:
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Payitaht Abdülhamid Dizisi Halil Halit Yüzüğü AnıYüzük'te!

  Osmanlı Devleti Padişahları arasında özel bir yeri olan II. Abdülhamid’in 33 yıllık taht mücadelesini ekrana taşıyan "Payitaht Abdülhamid" dizisi aksesuarları lisanslı ürün olarak sadece Anı Yüzük'te.

  Dizide,izleyicinin Halil Halid'i canlandıran Gürkan Uygun'un parmağında gördüğü Halil Halid yüzüğü sitemizde diziyle aynı anda satışta. 

  Abdülhamid’in dünyadaki gözü, kulağı olan Halil Halid, nerede bir haksızlık görse müdahil olur, sessiz kalamaz! Yumrukları da, belinde taşıdığı bıçağı ve boynunda taşıdığı kolyesi kadar ölümcüldür. Bileğini büken, sözünü çiğneyen adam yoktur.

  Halil Halid Kimdir?

  Osmanlı Devleti'nin son döneminde yetişmiş yaşadığı dönemin önemli  siyaset ve bilim adamlarından biridir. İngiltere Cambrige Üniversitesi'nde ders veren ilk Osmanlı bilim adamı olarak bilinen Halid, üniversite'de ders veren ilk Osmanlı vatandaşı olmuş ve "Üstad-ı Ulum" unvanını almıştır. Osmanlı Devleti’nin Londra konsolos yardımcılığı yapmış, bu dönemde İngiltere’nin Ortadoğu politikalarını ele alan raporunu II.Abdülhamid'e sunmuştur. Kısa dönem Ankara Milletvekilliği yapmış, 1915 I. Dünya Savaşı yıllarında Almanya’ya giden heyetin içinde yer alarak bu dönemde İngiliz emperyalizminin aleyhinde çalışmalar yürütmüştür. Zatüre hastalığı nedeniyle 30 Mart 1931’de İstanbul’da yaşamını yitirmiştir. Merkezefendi mezarlığındaki aile kabristanına defnedimiştir. Ardında çok sayıda eser, kitap, makale ve çalışma bırakmıştır.

   
  "Payitaht Abdülhamid" Dizisi Hakkındaki blog yazımızı okumak için tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.